O NAS

 

Marka ŁYKO powstała z myślą o produkcie trwałym i pięknym. W naszym odczuciu piękno tkwi w prostocie, a jakość w użytych materiałach. Wybieramy szlachetny europejski len, w zmiękczonym wydaniu. Chcemy tworzyć odpowiedzialnie szanując naszych Klientów oraz ludzi, z którymi współpracujemy.

W 2018 roku nasza pościel otrzymała prestiżowe wyróżnienie MUST HAVE od Łódź Design Festival.

Staramy się działać etycznie – tym podyktowany był wybór tkaniny, dodatków, miejsce oraz sposób produkcji. Szyjemy w Polsce z lnu pochodzenia polskiego i litewskiego. Wprowadzamy transparentność cenową: o tym, co się składa na cenę przeczytacie w opisie każdego poszczególnego produktu.

LEN: Produkcja lnu użyźnia glebę, w tym procesie nie wykorzystuje się chemii a jedynym odpadem podczas przerobu lnu są pyły. Jest 100% naturalną tkaniną, całkowicie biodegradowalną. Len jest bardzo trwały – lniana pościel ma szanse być użytkowana przez nas znacznie dłużej niż na przykład bawełniana. Też dlatego, że ma w sobie niesamowity urok i szybko nam się nie znudzi. 

LESS WASTE: Produkty pakujemy w niebarwione, ekologiczne pudełka kartonowe. Używamy taśmy papierowej. Unikamy plastiku i niepotrzebnych ulotek. Do pościeli i ubrań dodajemy guziki kokosowe. W tych produktach, w których to możliwe (pościele, tekstylia do kuchni i jadalni, PJ LIFE) metka jest wyhaftowana. Dbamy o to, aby nic się nie zmarnowało. Nadajemy ścinkom tkaniny drugie życie i szyjemy z nich czapeczki, gumki do włosów oraz woreczki. Nasze ubrania mają uniwersalne kroje, które nie przestaną być „modne”. To nie są produkty na chwilę, tylko na dłużej.

 

PISALI O NAS:

F5

Nasza ulubiona polska lniana marka stworzyła coś, na co czekaliśmy od dawna – świetną kolekcję ubrań do spania, do siedzenia na kanapie i do wychodzenia na miasto.

ZWYKŁE ŻYCIE

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz – to prawda znana od lat. Jednak do repertuaru pościelowych prawd najprawdziwszych dołącza dzisiaj kolejna: w lnie, śpi się lepiej i dłużej!

HAREL BLOG

Przyglądam się bowiem tej marce juz długo i naprawdę pora, by się tu pojawiła, nawet z letnią jeszcze kolekcją. Tym bardziej, pora roku to w przypadku ŁYKO rzecz symboliczna.