Chcemy tworzyć na lata, zmniejszać ilość wyrzucanych tekstyliów, podchodzić do produkcji w sposób przemyślany. Dlatego wybieramy szlachetny i niezwykle trwały len w zmiękczonym wydaniu. Lniane produkty mają szanse być przez nas użytkowane znacznie dłużej niż bawełniane (które mają tendencję do mechacenia się).

W lnie kochamy to, że jest biodegradowalny i bezodpadowy a na dodatek jego włókna nie zawierają metali ciężkich ani innych szkodliwych domieszek. Jego produkcja użyźnia glebę a jedynym odpadem podczas przerobu lnu są pyły. W zasadzie kochamy w nim wszystko, też to jak się gniecie.

Len słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości: jest antyalergiczny, przeciwgrzybiczy, higroskopijny – skóra odpoczywa w kontakcie z lnem.

Tkanina lniana pięknie się starzeje, z każdym praniem i prasowaniem staje się coraz bardziej miękka, a do tego świetnie sprawuje się i zimą i latem.

Szyjemy wyłącznie z tkaniny lnianej pochodzenia europejskiego. W Europie rośnie len i tu produkowana jest nasza tkanina.

 

JAK DBAĆ

Nasze produkty można prać w 40 stopniach. Len powinien się swobodnie przemieszczać w pralce, nie wypełniaj jej zbyt dużą ilością rzeczy na raz. Zalecamy używanie łagodnych środków do prania, bez płynów zmiękczających, które mogą zmniejszyć właściwości absorpcyjne lnu. Nie pierz chemicznie! Zmiękczony len możesz suszyć w suszarce bębnowej (niskie temperatury suszenia, wyjmij produkt gdy jest jeszcze lekko wilgotny). Najlepiej jednak suszyć len w sposób tradycyjny, na płasko. Nasze produkty należy prasować na wysokiej temperaturze, gdy są jeszcze lekko wilgotne. My jednak zachęcamy do schowania żelazka do szafy i odkrycia uroku nieprasowanej tkaniny lnianej