Cześć, witajcie!
Tu Helena i Maria. Jesteśmy siostrami, które odkryły na nowo zapomniany len. Kiedyś królował w polskich sypialniach, na polskich stołach. W pewnym momencie został wyparty przez bawełnę i poliester. Mało kto wie, że len powrócił w cudownym, zmiękczonym wydaniu. Jest niezwykle trwały, szlachetny i posiada właściwości prozdrowotne. Istnieją badania potwierdzające wpływ tkaniny lnianej na lepszą jakość snu.

 

4_s

 

O czym warto pamiętać przy kupowaniu pościeli lnianej?

  • Lniana pościel jest uniwersalna: latem chłodzi, zimą utrzymuje optymalną dla snu temperaturę ciała!
  • Właściwości lnu, takie jak antyalergiczność, przeciwgrzybiczność, higroskopijność (zdolność do chłonięcia wody) sprawiają, że tkanina ta jest idealna także dla alergików oraz małych dzieci.
  • Pościel lniana może na początku wydawać się sztywniejsza od bawełnianej (niektórzy upatrują w tym jej zaletę). Warto wziąć pod uwagę fakt, iż z każdym praniem i prasowaniem len będzie stawał się coraz bardziej miękki i przyjemny dla skóry.
  • Nasza pościel wykonana ze 100% zmiękczanego lnu nie skurczy się po praniu
  • Prasowanie? Można o tym zapomnieć. Len gniecie się malowniczo i nie wymaga prasowania.
  • Ekologia: len jest tkaniną najbardziej ekologiczną spośród wszystkich dostępnych na rynku. Na dodatek jest bezodpadowa, co ucieszy propagatorów ruchu ZERO WASTE.

My ze swojej strony możemy tylko dodać, że same śpimy w naszych pościelach i odczuwamy ogromną różnicę. Do bawełny na pewno nie wrócimy ;)! Oczywiście lniane produkty należy traktować jako inwestycję – ale gwarantujemy, że się zwróci!

 

7

Dodaj komentarz