To nie tajemnica, że len jest wspaniałą, szlachetną tkaniną idealnie nadającą się na pościel. Ale czy jest ona także wskazana dla dzieci?

Po pierwsze należałoby wspomnieć, że jedna z nas – sióstr ŁYKO – Helena, jest mamą, i to dwóch małych córek!

W momencie, w którym otrzymałyśmy pierwsze prototypy pościeli ze szwalni do przetestowania, na świecie była tylko ta starsza. Jako, że idea rodzicielstwa bliskości jest mi i mojemu mężowi, nomen omen, bliska odczuwamy ogromną przyjemność ze spania z dziećmi. Tym samym testerami pościeli byliśmy nie tylko my, ale i bardzo wrażliwe, delikatne ciałko naszej córki.
Jak się okazało, pierwsza noc pod lnianą pościelą ŁYKO była najlepsza od narodzin pierworodnej. Oczywiście zdaliśmy sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odegrała autosugestia: w końcu byliśmy świadomi tego, jakie właściwości ma lniana tkanina i jak wpływa na zdrowy, spokojny sen. Nie wszystkie kolejne noce były tak piękne i przespane, o nie! Ale zauważyliśmy ogromną różnicę w jakości snu starszej córki: nie pociła się tak bardzo, na jej skórze natomiast było dużo mniej suchych plamek, podrażnionych miejsc. Wiedzieliśmy, że nie wrócimy już do pościeli bawełnianej. Dziś, kiedy starsza córka śpi już na swoim łóżku (w pościeli dziecięcej ŁYKO), a młodsza w dostawce pod lnianym otulaczem wiemy, że to był najlepszy wybór!

To może dowiedzmy się dlaczego lniana pościel czy lniane kocyki są IDEALNE dla skóry dziecka? Co zostało udowodnione naukowo!

Teraz możemy rozpocząć wyliczanie! Len posiada wieele zalet i ciężko je wymienić jednym tchem.
Zacznijmy od tego,  że len dostępny na rynku jest 100% zmiękczany i przyjemny dla skóry dziecka! Ponadto z każdym praniem i prasowaniem staje się coraz bardziej miękki. Produkty ŁYKO pięknie się starzeją, Wasze dzieci będą mogły spokojnie przekazać je swoim!
A teraz chyba najważniejsze, bo prozdrowotne właściwości: len jest ANTYALERGICZNY! Pościel lniana jest zalecana dla małych alergików (a jak wiemy temat alergii wśród dzieci jest coraz bardziej obecny). Tkanina ta ponadto jest antybakteryjna i przeciwgrzybicza. Dzięki niesamowitej przewiewności i higroskopijności (zdolności do chłonięcia wilgoci) sprawia, że się nie pocimy pod lnianą pościelą, co ma ogromne znaczenia dla jakości snu naszego i naszych dzieci. Dodatkowo len jest uniwersalny: latem chłodzi a zimą utrzymuje optymalną dla snu temperaturę ciała.
Niezwykle ważną zaletą lnu jest jego ekologiczność: len jest biodegradowalny i bezodpadowy a na dodatek jego włókna nie zawierają metali ciężkich ani innych szkodliwych domieszek!

Cóż możemy dodać? Dla nieprzekonanych: spójrzcie jak pięknie może wyglądać dziecięca pościel lniana i lniane kocyki. Cudowne kolory!

 

 

 

Dodaj komentarz